विशेष प्रदेश नं. ३ : कहाँ कसले जिते ?
Ujyaalo

काठमाडौं, मंसिर २५ – प्रदेश नम्बर ३ का १३ जिल्लामा प्रत्यक्ष तर्फ प्रतिनिधिसभा र प्रदेशसभामा सबै क्षेत्रको नतिजा आएको छ । प्रत्यक्ष तर्फको अन्तिम नतिजा अनुसार नेकपा एमाले पहिलो पार्टी बनेको छ । एमालेले कुल ३३ प्रतिनिधिसभा क्षेत्र रहेको यो प्रदेशमा २० सिट जितेको छ ।

वाम गठबन्धनको घटक माओवादी केन्द्रले सात सिटमा जित्दा नेपाली कांग्रेसले पाँच सिट जितेको छ । यस्तै नेपाल मजदुर किसान पार्टी एक सिटमा सीमित भएको छ ।

प्रदेशसभा तर्फ ६६ क्षेत्र मध्ये एमालेले सबैभन्दा धेरै ४२ सिटी जितेको छ । यस्तै माओवादीले १५, नेपाली कांग्रेसले ७, नेपाल मजदुर किसान पार्टी र नयाँ शक्ति पार्टीले एक एक सिट जितेका छन् ।

कहाँ कसले जिते ?

काठमाडौं

क्षेत्र नं. १ : प्रकाशमा सिंह (कांग्रेस)

१ (क) दिपेन्द्र श्रेष्ठ (कांग्रेस)

१ (ख) गणेशप्रसाद दुलाल (एमाले) 

क्षेत्र नं. २ : माधवकुमार नेपाल (एमाले)

२. (क) सानुकुमार श्रेष्ठ (एमाले)

२. (ख) मणिराम फुयाल (एमाले)

क्षेत्र नं. ३ : कृष्णबहादुर राई (एमाले)

३. (क) छिरिङ दोर्जे लामा (कांग्रेस)

३. (ख) रामेश्वर फुयाल (एमाले)

क्षेत्र नं. ४ : गगनकुमार थापा (कांग्रेस)

४. (क) नरोत्म वैद्य (कांग्रेस)

४. (ख) कुसुम कुमार कार्की ( एमाले)

क्षेत्र नं. ५ : इश्वर पोख्ररेल (एमाले)

५. (क) नारायणबहादुर शिलावल (एमाले)

५. (ख) दिपक निरौला(एमाले)

क्षेत्र नं. ६ : भिमशेनदास प्रधान (कांग्रेस)

६. (क) केशव स्थापीत (एमाले)

६. (ख) योगेन्द्रराज संग्रौला ( एमाले)

क्षेत्र नं. ७ : रामबीर मानन्धर (एमाले)

७. (क) वसन्तप्रसा मानन्धर (एमाले)

७. (ख) प्रकाश क्षेष्ठ ( एमाले)

क्षेत्र नं. ८ : जीवनराम श्रेष्ठ (एमाले)

८. (क) राजेश शाक्य (एमाले)

८. (ख) अष्टलक्ष्मी शाक्य (एमाले)

क्षेत्र नं. ९ : कृष्णगोपाल श्रेष्ठ (एमाले)

९. (क) अजय क्रान्ती शाक्य (एमाले)

९. (ख) केशवप्रसाद पोख्रेल (एमाले)

क्षेत्र नं. १० : राजेन्द्रकुमार केसी (कांग्रेस)

१०. (क) पूकार महर्जन( कांग्रेस)

१०. (ख) रामा आले मगर(एमाले)

ललितपुर

क्षेत्र नं. १ : नवराज सिलवाल (एमाले)

१. (क) लालकुमारी पुन (माओवादी केन्द्र)

१. (ख) चेतनाथ संजेल (एमाले)

क्षेत्र नं. २ : कृष्णलाल महर्जन (एमाले)

२. (क) माधवप्रसाद पौडेल(एमाले)

२. (ख) ज्ञानेन्द्र शाक्य (एमाले)

क्षेत्र नं. ३ : पम्फा भूषाल (माओवादी केन्द्र)

३. (क) राजकाजी महर्जन( माओवादी केन्द्र)

३. (ख) जीवन खड्का(एमाले)

मकवानपुर

क्षेत्र नं. १ : कृष्णप्रसाद दाहाल (एमाले)

१. (क) प्रेमबहादुर पुलामी(माओवादी केन्द्र)

१. (ख) डोरमणी पौडेल (एमाले)

क्षेत्र नं. २ : विरोध खतिवडा (एमाले)

२. (क) कुमारी मोक्तन(माओवादी केन्द्र)

२. (ख) ईन्द्रबहादुर बाँनिया( कांग्रेस)

नुवाकोट

क्षेत्र नं. १ : हितबहादुर तामाङ (माओवादी केन्द्र)

१. (क) राधिका तामाङ(माओवादी केन्द्र)

१. (ख) बद्री मैनाली(एमाले)

क्षेत्र नं. २ : नारायणप्रसाद खतिवडा (एमाले)

२. (क) केशवराज पाण्डे(एमाले)

२. (ख) हिरानाथ खतिवडा (माओवादी केन्द्र)

रामेछाप

क्षेत्र नं. १ : श्यामकुमार श्रेष्ठ (माओवादी केन्द्र)

१. (क) शान्तिप्रसाद पौडेल(एमाले)

१. (ख) कैलाशप्रसाद ढुंगेल(एमाले)

रसुवा

क्षेत्र नं. १ : मोहन आचार्य (कांग्रेस)

१. (क) प्रभात तामाङ (कांग्रेस)

१. (ख) प्रेमबहादुर तामाङ(नयाँ शक्ति, नेपाल)

सिन्धुली

क्षेत्र नं. १ : गणेशकुमार पहाडी (एमाले)

१. (क) लेखनाथ दाहाल (माओवादी केन्द्र)

१. (ख) प्रदिपकुमार कटुवाल क्षेत्री केसी(एमाले)

क्षेत्र नं. २ : हरिवोलप्रसाद गजुरेल (माओवादी केन्द्र)

२. (क) विनोदकुमार खड्का(एमाले)

२. (ख) वुद्धिमान माझी(माओवादी केन्द्र)

सिन्धुपाल्चोक

क्षेत्र नं. १ : अग्निप्रसाद सापकोटा (माओवादी केन्द्र)

१. (क) अरुणप्रसाद नेपाल (एमाले)

१. (ख) सरेश नेपाल (एमाले)

क्षेत्र नं. २ : शेरबहादुर तामाङ (एमाले)

२. (क) युवराज दुलाल (माओवादी केन्द्र)

२. (ख) निमा लामा (कांग्रेस)

भक्तपुर

क्षेत्र न १ : प्रेम सुवाल (नेपाल मजदुर किसान पार्टी(नेमकिपा)

१ (क) हरिशरण लामिछाने(एमाले)

१ (ख) सुरेन्द्रराज गोसाई( नेमकिपा)

क्षेत्र न २ : महेश बस्नेत(एमाले)

२ (क) शशीजंग थापा (एमाले)

२ (ख) राजेन्द्रमान क्षेष्ठ (एमाले)

चितवन

क्षेत्र नं. १ : सुरेन्द्रप्रसाद पाण्डे (एमाले)

१. (क) दावादोर्जे (एमाले)

१. (ख) कृष्णप्रसाद शर्मा खानाल (एमाले)

क्षेत्र नं. २ : कृष्णभक्त पोख्ररेल (एमाले)

२. (क) घनश्याम दाहाल (माओवादी केन्द्र)

२. (ख) विजय सुवेदी ( एमाले)

क्षेत्र नं. ३ पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड (माओवादी केन्द्र)

३. (क) कृष्णप्रसाद भुर्तेल (एमाले)

३. (ख) रामलाल महत्तो (माओवादी केन्द्र)

धादिङ

क्षेत्र नं. १ : भूमिप्रसाद त्रिपाठी (एमाले)

१. (क) राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे (एमाले)

१. (ख) शालिकराम जम्कट्टेल (माओवादी केन्द्र)

क्षेत्र नं. २ खेमप्रसाद लोहनी(एमाले)

२ . (क) रामकुमार अधिकारी(एमाले)

२. (ख) जगतबहादुर सिंखडा (माओवादी केन्द्र)

दोलखा

क्षेत्र नं. १ :पार्वत गुरुङ (एमाले)

१ . (क) विशाल खड्का ( माओवादी केन्द्र)

१. (ख) पशुपति चौलागाईं (एमाले)

काभ्रे

क्षेत्र नं. १ : गंगाबहादुर तामाङ (माओवादी केन्द्र)

१ . (क) रन्तप्रसाद ढकाल (माओवादी केन्द्र)

१. (ख) चन्द्रबहादुर लामा (एमाले)

क्षेत्र नं. २ : गोकुलप्रसाद बाँस्कोट (एमाले)

२ . (क) लक्ष्मण लम्सार (एमाले)

२. (ख) बसुन्धरा हुमागाईं (एमाले)

Share It

Post Comments
थप विशेष